jaro 1999: Muránska planina

Atypický vejlet: cesty vejletníků do cizích krajin (Turecko, Amerika) a narození dětí (Mikuláš K., Petra H.) jej odsunuly až na červen a mimo jaro. Hic přilákal mnohé dlouho neviděné tváře, v Popradu se sešli HH. (s kamerou), M., F. (s čoklem), R., HP. a odjeli autobusem na zastávku Dobšiná píla, kde na železniční zastávce čekali na ostatní - V., Ľ.+Jano, RV(!)+ syn Tomáš.

Po několika hodinách se shromáždila obludně velká skupina a v poledním žáru vyrazila směrem na Radzim. Cestou odpadli RV. s Tomášem. V sedle pod Radzimem jsme lehce pojedli, ani se nám nechtělo hledat v příkrém svahu jeskyně.

Čokl typu bouďák značně strádal horkem, chůzí a přítomností mnoha osob, M. a ochranáři strádali přítomností čokla (ale nezastřelili ho, asi neměli čím).

Poté, co jsme obešli Radzim, pokračovali jsme po hřebeni a ztrácející se cestě na Stolicu. Přenocování přímo na vrcholu (výprava pro vodu hluboko dolů), ráno extempore s čoklem, žeroucím zásoby a F.

Cestou na Muráň spatřen nějaký velký dravec a cedule oznamující výskyt mj. orlů, dravec prohlášen za orla.

U chaty pod Muránským hradem hysterická scénka (F.+ochranáři), prolezení hradu, odchod R., HP., V., ostatní pokračovali ke Studni (po lesní asfaltce - Muráň v létě je asi vhodnější pro cyklisty). Odtud na Nižnú Kľakovú, přespání v novém srubu. Čokl na měsíc vyjící.

Ráno sestup - M. do Závadky nad Hronom, ostatní do Zbojskej.

Fotky pořídil Vláďa.

Další obrázky nagraboval a vystavil HH.