podzim 96: Žďárské Vrchy

Obrázky pořídil Vláďa a samospoušť

Zase pro změnu Česko. Novinka: žena na akci (Jitka Hladíková). Účast vysoká: Ľ.,M.,R.,HH.,V.,J. Sraz v pátek večer v Poličce, nocleh na autobusové zastávce, já jsem dojel ráno a po troše hledání jsme se sešli a vyrazili, ještě jsme posnídali na louce za přihlížení zvědavé kavky (viz obrázek).

[zleva: M., kavka, Ľ.]

[Všichni vejletníci]

Pěkný podzim - slunečno, větrno, občas nějaká ta skála (Milovské Perníčky). Také jsme navštívili hospodu, Radek si dal párek (klobásky neměli) a limonádu, Hladíci čaj, ostatní pivo, a před Devíti skalami jsme narazili na velkou opuštěnou chatu s verandou a ohništěm, kde jsme se utábořili.

[Obhlížení vrakoviště]

Druhý den přes Devět skal do Kadova, HH. a M. hrdinně ochutnali zdejší folklór - bylinný likér Kadovánek, odtud přes hrad Starkov do Jimramova a rozchod na autobus ci na stop. Hladici stihli dostopovat do Poličky a vrátit se uschovaným autem pro naseverjedoucí.

Polička: Poblíž cesty z Poličky do Sádku se v noci objevoval přízrak příšerného psa se svítícíma očima. V těchto místech se také zjevoval ohnivý muž. V letech 1813 - 1814, kdy bylo v okolí ruské vojsko, šel s vojáky z Poličky do Sádku "čarodějný muž". Říkal, že střelí po ohnivci, který se tam právě zdržoval. Střelil, a spadl kapr.
 (Labyrintem Tajemna)