jaro 96: Kysucké Beskydy

(podle líčení Ľuba)

Z Námestova nám ako prvý išiel autobus do O. Veselého tak sme vyrazili tak jak sme plánovali Pilsko a potom ďaľej po hranici Kysuckými beskydami. Bola to špica, bomba všetko sa pekne vyvýjalo odvíjalo, jedným slovom kvalitná akcia. Kilometricky to bola zatiaľ určite najdľhšia akcia typu "Jar Jeseň".

Skončili sme v Osčadnici v pondelok 12:10. 12:12 išiel Čehúnom autobus do Čadce a Slovák išiel stopom do Bystrice. 12:40 začalo pršať, keď počas celej akcie nepadla ani kvapka.

Nocľahy boli kvalitné, prvý luxusný pri takej chate s vodou asi 200 m vzdialenou. Druhý volne v smrekovom lese, z horšie prístupnou vodou asi 400m húštinou.

Zaviedli sme nový prvok a to poľudňajší šlofík tak hodinku a pol. Ráno som tu bandu Čehúnov ešte o siedmej musel budiť a aj to ešte hundrali a ťažko vyliezali so spacákov. A kým sa Radek nabaštil to trvalo. Vyrážali sme teda stabilne o poľ deviatej.

Posledný deň sa Honza Podrazil desil každého klesania, zase mu začalo zrejme odchádzať koleno. Ešte si druhú noc nedovedl predstaviť, co by bylo, kdyby tam Ta voda nebyla. Vzhľadom na vyššie teploty bola totiž aj dehydratácia trošku vyššia.

Honza Hudeček, bol v pohode a už sa teší na ďaľšiu akciu. Spomínal som mu aj apel Pavly na Teba ohladom doučenia sa tej Z-trasformácie.

"Ještě štestí, že ten batoh je s přibývajícími kilometry stále lehčí, von to totiž člověk vůbec nepociťuje, kdyby to ale bylo naopak, tak by to sakra pocítil."

"Pamatuješ Honzo kdy jsme vstávali, když jsme byli posledně na kolech?"
"Kdy?"
"No, před devátou to nebylo"